top of page
simpozij_slo_color_900x300_3.gif

GLASBA ZA SPODBUJANJE ZDRAVJA IN BLAGOSTANJA

27.11. - 28.11.2025

AKADEMIJA ZA GLASBO

Ljubljana, Kongresni trg 1, 1000 Ljubljana, Slovenija

miniopera2_partitura_oddaja31_0072_edited.jpg
miniopera2_partitura_oddaja31_0072_edited.jpg

Glasba za spodbujanje zdravja in blagostanja

Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani vas vabi na dvodnevni mednarodni simpozij z naslovom Glasba za spodbujanje zdravja in blagostanja, ki ga bo 27. in 28. novembra 2025 gostila UL AG.

​Namen simpozija je osvetliti učinke glasbe na zdravje in blagostanje posameznika in družbe z vidika različnih znanstvenih disciplin in v različnih socialnih okoljih, kot npr. kulturno okolje, zdravstveno okolje, izobraževalno okolje, potrošniško okolje, itd.. Glasbene intervencije so eno izmed najbolj učinkovitih nefarmakoloških sredstev, ki na zdravje in blagostanje lahko vplivajo na različnih ravneh; na telesni, kognitivni, čustveno-socialni in duhovni ravni. Izpostaviti želimo glasbene intervencije in primere dobrih praks njihove uporabe. Cilj simpozija je preplesti uporabna spoznanja o učinkih glasbe s področij psihologije (glasbe), glasbene pedagogike, kognitivne znanosti, glasbene terapije, psihoterapije, medicine, računalništva in drugih znanstvenih disciplin ter glasbene umetnosti.

Toplo vabimo znanstvenike, umetnike, strokovnjake iz prakse v skupen preplet primerov dobrih praks o celostnih učinkih glasbe v prid posamezniku in družbi.

Rok za oddajo naslova prispevka, izvlečka v obsegu do 300 besed in ključnih besed, je 1. septembra 2025. Predlagani naslov in izvleček, pripravljen v skladu za navodili za pripravo povzetka, oddajte v elektronski obliki na izpolnjenem obrazcu, dostopnem na povezavi: 

https://1ka.arnes.si/a/41ad90d8

Jezika simpozija sta slovenščina in angleščina.

Program mednarodnega znanstvenega simpozija bo prvi dan (27. novembra) potekal v slovenščini, drugi dan (28. novembra) pa v angleščini. Prevodi bodo zagotovljeni.

Vsi prijavljeni izvlečki bodo recenzentsko pregledani, avtorji pa bodo prejeli povratne informacije najkasneje do 1. oktobra 2025. Early bird prijave bodo odprte do 15. oktobra 2025.

Za prisotnost na 15-urni dvodnevni konferenci prejmete potrdilo za 1 točko, ki ga lahko uveljavljate pri napredovanju.

Plenarni govorniki:

Dr. med. Eva Bojner Horwitz, prof., Center za socialno trajnost (CSS), Karolinški institut (KI), Kraljeva glasbena akademija v Stockholmu:

Krepitev celostnega zdravja in družbene trajnosti z glasbenimi in kulturnimi dejavnostmi

ter

Špela Loti Knoll, prof., MA, direktorica Inštituta Knoll za glasbeno terapijo in supervizijo in dr. med. Marko Pokorn, Pediatrična klinika, Medicinska fakulteta Univerze v Ljubljani:

Musica sanat – glasba zdravi.

izr. prof. dr. Katarina Habe, vodja

 Za prisotnost na 15-urni dvodnevni konferenci prejmete potrdilo za 1 točko, ki ga lahko uveljavljate pri napredovanju.

Okrogla miza: Iskalnik glasbenih informacij. Predstavitev analitične aplikacije za raziskovanje značilnosti slovenske otroške in mladinske glasbe (VIDEO)
GLASBA MLADIH PO LETU 1945 IN JEUNESSE MUSICALE - KONCERT (VIDEO)

Plenarni
govorniki

EBH_edited.jpg
Eva Bojner Horwitz, PhD
Kraljeva akademija za glasbo (SWE)

Glasba: Naravni jezik vključevanja

Dr. med. EVA BOJNER HORWITZ je profesorica za glasbo in zdravje na Kraljevi glasbeni akademiji v Stockholmu. Specializirana je za psihosomatsko medicino, socialno medicino in ustvarjalne umetnosti ter je soustanoviteljica Centra za socialno trajnost (CSS) na Karolinskem inštitutu (KI). Mednarodno je priznana po uvajanju kulturnih in kontemplativnih dejavnosti v šolske in zdravstvene sisteme za paciente, osebje in študente ter po svojih raziskavah z uporabo video interpretacijske tehnike (VIT), kjer kvantitativne metode (analize stresnih hormonov, variabilnost srčnega utripa, merjenje toka) združuje s kvalitativnimi raziskovalnimi pristopi, kot so fenomenološko hermenevtične metode in mikrofenomenologija.

Krepitev celostnega zdravja in družbene trajnosti z glasbenimi in kulturnimi dejavnostmi [kratek povzetek]

Profesorica Eva Bojner Horwitz raziskuje preoblikovalni potencial glasbe in kulturnih dejavnosti pri spodbujanju posameznikovega dobrega počutja in družbene trajnosti. Na podlagi interdisciplinarnih raziskav poudarja, kako lahko te dejavnosti premoščajo družbene razlike, krepijo duševno zdravje, podpirajo čustveno uravnavanje in povečujejo odpornost skupnosti. Njeno delo izpostavlja tudi pomen izobraževanja in spodbudnega učnega okolja, kjer imata glasba in kultura ključno vlogo pri osebnostni rasti in skupnem učenju. S pomočjo strukturirane glasbene in kulturne udeležbe prikazuje, kako te prakse podpirajo tako čustveno kot telesno zdravje ter prispevajo h gradnji trajnostnih skupnosti.

RAJKO MUŠIČ: Glasba, mladina in Glasbena mladina v Sloveniji v socializmu in po njem (VIDEO)
Špela Lotti Knoll, MA
Inštitut Knoll za glasbeno terapijo in supervizijo (SLO)

ŠPELA LOTTI KNOLL, prof., MA, direktorica Inštituta Knoll za glasbeno terapijo in supervizijo, akademska glasbenica oboistka (Akademija za glasbo UL) in mag. glasbene terapije (Anglia Ruskin University, Cambridge, UK). Je zunanja predavateljica za glasbeno terapijo na Akademiji za glasbo UL, predavateljica Umetnostne animacije v socialnem okolju in Animacije z umetnostnim izražanjem na Fakulteti za komercialne in poslovne vede Celje, Abitura Celje, Gea College in ŠC Kranj. Poučuje oboo na ZGŠ Sv. Petra in Pavla na Ptuju. Vodi triletni izobraževalni program Glasbena terapija IK in ima dolgoletne izkušnje kot učiteljica glasbe in glasbena terapevtka (Humanitarni projekti v BIH, Rehabilitacijska klinika Bad Radkersburg, Avstrija, Varna hiša Gorenjske). Vodi izobraževanja s področja glasbene terapije v Sloveniji in drugih državah Evrope, redno predava in vodi delavnice na mednarodnih konferencah in strokovnih srečanjih. Je članica Združenja glasbenih terapevtov Slovenije in je bila prva predstavnica Slovenije v Evropski konfederaciji za glasbeno terapijo.

Špela Loti Knoll.jpg
Marko Pokorn_edited.jpg
dr. Marko Pokorn, dr. med.
Univerza v Ljubljani (SLO)

MARKO POKORN, specialist pediatrije in infektologije, je docent za pediatrijo na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani in strokovni direktor Pediatrične klinike. Raziskujte virusne okužbe dihal in prebavil, okužbe kosti in sklepov pri otrocih, pnevmokokne okužbe ter odgovor gostitelja pri različnih okužbah. Poleg kliničnega dela in raziskovanja je napisal nekaj besedil za gledališče ter scenarij dveh nagrajevanih tv nadaljevank. Piše kolumne za Delo. Prizadeva si za sistemsko umestitev glasbene terapije na Pediatrično kliniko, spodbuja glasbene intervencije kot nefarmakološko obliko zdravljenja v pediatričnem bolnišničnem okolju in aktivno sodeluje kot strokovni mentor pri izvajanju projekta Glasba zdravi – vloga glasbe v pediatričnem okolju (projekt UL).

Musica sanat - glasba zdravi [kratek povzetek]

Glasba ima številne in dokazane dobrodejne učinke na telesno in duševno zdravje. Univerzalni jezik glasbene govorice presega starostne, etnične, kulturne in izobrazbene okvire in je zato primeren za najširši spekter bolnikov. Na Pediatrični kliniki UKC Ljubljana, kjer se zdravijo najhuje bolni otroci iz vse države, med katerimi je veliko takih, ki v bolnišnici preživijo velik del svojega otroštva, se zavedamo pomena glasbe in glasbene terapije za zdravstveno stanje bolnih otrok. Zato od jeseni 2024 redno sodelujemo z Akademijo za glasbo Univerze v Ljubljani, katere študentje v povprečju 2-3x tedensko v ambulantnem traktu in na oddelkih nastopajo v obliki kratkotrajnih 10-15 minutnih glasbenih dogodkov. Omenjeni nastopi so naleteli na zelo pozitiven odziv tako bolnih otrok in njihovih staršev kot tudi zaposlenih na kliniki. Obenem smo na kliniki dobili vtis, da so omenjeni obiski koristni tudi za mlade študente UL AG, saj njihovemu glasbenemu udejstvovanju dajejo povsem novo dimezijo.
Poleg tega na Kliničnem oddelku za hematologijo in onkologijo Pediatrične klinike že nekaj let uspešno deluje glasbena terapevtka. Naš iskren namen je v bližnji prihodnosti omenjeno dejavnost, tako v obliki praktičnih vaj študentov glasbe kot tudi akademskega raziskovanja, razširiti še na druge oddelke klinike.
V vabljenem predavanju bosta strokovni direktor Pediatrične klinike UKC Ljubljana, doc. dr. Marko Pokorn, dr. med. in glasbena terapevtka mag. Špela Loti Knoll predstavila dobro prakso uvajanja glasbenih intervencij v pediatrično okolje.

IVANA VESIĆ: Beg iz teme subalternosti: Glasbena mladina Jugoslavije (1954-1991) in socialistične kulturne reforme (VIDEO)
miniopera2_partitura_oddaja31_0072_edited.jpg

Plenarni
govorniki

Music, health and well-being

Roundtable Panel

Moderator: assist. prof. dr. Katarina Habe, Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani (SI)

  • prof. dr. Zvezdan Pirtošek, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani (SI)

  • doc. dr. Anka Ozimič Slana, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani (SI)

  • Veronika BrvarGlasbena matica (SI)

  • Jaka ŠkapinUniverza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta (SI)

  • Petra Gaberšček ali Mihaela Kavčič (SI)

In Slovene language

PEACE

MIR-PEACE-Naslovnica-LoRes.jpg

Concert

As an example of artistic creation for the benefit of the individual and society.

BRASS AG – Brass Ensemble of the Academy of Music

Mentor: prof. Dušan Kranjc, Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani (SI)

​The MIR-PEACE Project
This is intended to raise public awareness of tolerance and peace as a fundamental human value, responsibility, opportunity, right and good. Peace is a value and a desire of everyone in all places, and it should be eternal. To put an end to conflicts and let reason prevail. The project also provides an opportunity for individuals, groups, nations and countries to devote themselves to the future, to a more beautiful life for their children, for themselves and for all those who respect themselves and others.

​Brass Ensemble of the Academy of Music (Akademije za glasbo, AG) in Ljubljana – BRASS AG
The BRASS-AG ensemble was founded in 2007, born out of the idea of providing future young professional musicians with as much musical experience as possible on concert stages at home and abroad. It provides them with the opportunity to explore a very diverse programme, with a wide range of ensemble and solo works.
The work of the ensemble is not limited to the professional performance of the music, as it also pays a lot of attention to other aspects, including musical expression and the best possible adaptation to various concert stages. Another aim is to attract young audiences, to show them the great range of musical fireworks that it is possible to achieve with brass instruments, and to get them excited about this genre of music.

Sound Meditation

Workshop

doc. dr. Ilonka Pucihar, Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani (SI)

SOUND MEDITATION – Meditation and relaxation workshop
Sound meditation is an ancient practice that uses sound to calm the mind and relax the body. The workshop is designed as a soothing experience in which we indulge in listening and perceiving the healing vibrations of various instruments. Himalayan singing bowls are known for their soothing tones, crystal bowls produce pure, high frequencies, and gongs add depth with powerful, reverberating sounds, while bells bring a light, ethereal quality. The sounds and vibrations of these instruments produce harmonic frequencies that resonate throughout the body and allow for a state of deep relaxation and inner peace. This, in turn, can enhance the body's restoration and self-healing. 
The workshop is suitable for everyone who wants something more – inner peace, better well-being and connection with the subtle levels of their being. However, without consulting a doctor, it is not suitable for people with serious mental disorders such as schizophrenia or bipolar disorder, for people with more serious health problems such as heart disease or epilepsy, for pregnant women and those with hypersensitivity to sound.

 

​Dr Ilonka Pucihar, Docent
Ilonka Pucihar is an academic musician, pianist and piano professor. She teaches piano at the Vrhnika Music School, and teaches special piano didactics, pedagogical practice and the dimensions of performance at the Academy of Music in Ljubljana. In 2017, she became a Body-Mind Centering® Somatic Movement Educator, and in 2023 a practitioner of this discipline. She is a member of the Clavimerata Trio, and has performed in various chamber ensembles in Slovenia and abroad, touring in Germany, Austria, France, Israel, Spain, Italy, and the Netherlands. She regularly lectures and leads piano, music, movement, sound and Body-Mind Centering® workshops in Slovenia and elsewhere, including the USA, Switzerland, Austria, Croatia, and Serbia. 

Vocal-Movement Improvisation as a Collective Space Of Well-Being

Workshop

Jaka Škapin, The Well (UK)

Vocal-movement Improvisation as a Collective Space of Well-Being
An introduction to practical research into the relationship to instant body and voice composition. A time that is left open to monitor the decisions that are made between individuals and the group, and transitions between leading, following, and everything in between. The integration of the environment and sound into the perception of oneself and others, and the expansion of the possibilities of communication. Questioning the usefulness of the boundary between artistic expression and the politics of social welfare.
The workshop is open to everyone, regardless of past experience with improvisation. I plan to incorporate into the space the experience gained from the Luminelle project, with which I have been creating improvised movement workshops for people with Parkinson's disease since 2016. During the pandemic, we went to their homes and created a traveling exhibition of artwork through personal stories and objects.
I will also mention The Murmuration Project, which, under the leadership of Rhiannon and Margie Gillis, brought together about 30 artists from more than 15 countries while exploring the connection between improvisation and natural systems of self-organization, and last year this led to a presentation at the Aarhus Vocal Festival and the RAMA Vocal Centre.

Jaka Škapin
Jaka Škapin is a performance artist, musician, improviser and pedagogue based between the UK and Slovenia. His musical expression is linked to the jazz tradition through his studies at the London Centre of Contemporary Music, while his artistic practice focuses on free and collaborative improvisation as a form of self-expression and creative connection with others. He has trained as a vocal improviser in the US and beyond, with Meredith Monk, Bobby McFerrin, and others, and is currently a producer for The Well, a global vocal improvisation association. As part of the ensemble Anthropos: Songs of Humanity in England, he explores musical interculturality and the possibilities of integrating vocal-movement improvisation into health and social care systems.

Music Therapy

Workshop

Špela Loti Knoll and students of music therapy, Institut Knoll for music therapy and supervision (SI)

Water

Workshop

assist. prof. Simon Klavžar, doc. Matej Bonin, Katarina Kukovič, Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani (SI)

​Water
Percussion is mostly played and listened to in the medium of air, but what happens if instruments of all possible sizes and shapes are played in water? The manipulation of the sound of percussion with water was popularized in the world of classical music by Tan Dun, an American composer with Chinese roots, who is best known for his Grammy-winning score for the film Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000).
Water magically amplifies and changes the sound of percussion, and at the workshop we will experiment together in search of the most unusual and meditative sound possibilities. We will get acquainted with gongs, cymbals, and crotals, as well as quite ordinary objects from everyday life, which can also become musical instruments. Whether washing dishes, using a food processor or making sounds with a wine glass, the workshop will be spiced up with water music, and together we will be able to discover the many possibilities of making music with this remarkable medium.

Assoc. Prof. Simon Klavžar
Simon Klavžar studied percussion at the Academy of Music of the University of Ljubljana, the University of Music and Theatre in Münich and, as part of her postgraduate studies in contemporary music, at the Frankfurt University of Music and Performing Arts. Between 2013 and 2021, he taught percussion at the Ljubljana Conservatory of Music and Ballet, and since 2021 he has been teaching at the Ljubljana Academy of Music as an associate professor of percussion and head of the Department of Woodwind, Brass and Percussion. He focuses mainly on contemporary music and collaborates with the Ensemble Modern, Konzerthausorchester Berlin, Schallfeld Ensemble, Kammerorchester München, and Dresdner Philharmonie, among others. As a member of the duo Drumartica, he has performed at venues such as Carnegie Hall, the Berlin Philharmonic and the Kennedy Center. He is also active in the field of pedagogical projects and creative programmes for children.

 

Matej Bonin, Docent
Matej Bonin is a composer and a graduate of the Academy of Music in Ljubljana, and he completed his postgraduate studies at the University of Music and Performing Arts in Graz. He has received several awards for his work, including the Prešeren Award of the University of Ljubljana and the Gargonza Arts Award. His compositions have been performed at festivals such as Warsaw Autumn, Musica Viva München and Alte Oper Frankfurt. He has collaborated with ensembles and orchestras such as the Ensemble Modern, Slowind, Dresdner Sinfoniker, RTV Symphony Orchestra and Slovenian Philharmonic Orchestra. He is an assistant professor of Music Theory at the Academy of Music in Ljubljana. In 2025, the new youth opera Lisičja luna (Fox Moon) and the Forest Symphony music installation, created in collaboration with the Dresdner Sinfoniker and the European Capital of Culture Nova Gorica, will premiere.

 

Katarina Kukovič
Katarina Kukovič graduated in percussion from the Academy of Music in Ljubljana. She is employed as a professor of percussion and chamber music at the Domžale Music School and at the Ljubljana Conservatory of Music and Ballet. She has collaborated with the Academy of Music in Ljubljana as a mentor in the implementation of pedagogical practice of percussion students, and now as an expert in practice in lectures on special percussion didactics. She is active in the percussion study group, she has been a member of the jury several times and a helped to draw up the rules for the Competition of Young Slovenian Musicians in the discipline of percussion. She regularly plays in the SNG Opera and Ballet Ljubljana Orchestra.

 

miniopera2_partitura_oddaja31_0072_edited.jpg

Urnik

Četrtek, 10. oktober '24

Dvorana Julija Betetta

12:00
Registracija udeležencev - (Kongresni trg 1, avla Akademije za glasbo)
13:00
Uvodni nastop: MILE ĐURĐEVIĆ ŽOJAN – harmonika, mentor: prof. BORUT ZAGORANSKI

JOŠT JUHANT: Lumen za harmoniko in elektroniko (2023)


Pozdravni nagovor:
MARKO VATOVEC, Dekan Akademije za glasbo, Univerze v Ljubljani (SI)


Plenarni govor:
RAJKO MUŠIČ, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakutleta (SI)


Glasba, mladina in Glasbena mladina v Sloveniji v socializmu in po njem

Petek, 11. oktober '24

Dvorana Julija Betetta

9:00
Plenarni govor: 
IVANA VESIĆ, Muzikološki inštitut Srbske akademije znanosti in umetnosti (RS)

Beg iz teme subalternosti: Glasbena mladina Jugoslavije (1954-1991) in socialistične kulturne reforme
10:00
Vzporedna predavanja v dvorani Marijana Lipovška in dvorani Tria Lorenz
Poglej urnik
11:o0
Odmor za kavo  in čaj - (Klub Kazina – pritličje)
11:30
14:00
Vzporedna predavanja v dvorani Marijana Lipovška in dvorani Tria Lorenz
Poglej urnik

 
Vzporedna predavanja v dvorani Marijana Lipovška in dvorani Tria Lorenz
Poglej urnik
15:00
14:00
Coffee & Tea - (Klub Kazina – Groundfloor)
15:30

Vzporedna  predavanja v dvorani Marijana Lipovška in dvorani Trio Lorenz
Poglej urnik
Vabilo k oddaji besedila za zbornik in zahvala


Zaključni nastop: TEJA UDOVIČ KOVAČIČ – harmonika, mentor: prof. BORUT ZAGORANSKI

URŠKA POMPE: ...miles and miles above my head (II)...(2014)
17:00
14:30
Odmor za kavo  in čaj - (Klub Kazina – pritličje)
Kosilo - (The Place) –
za prijavljene na obroke
17:30
Okrogla miza: Iskalnik glasbenih informacij. Predstavitev analitične aplikacije za raziskovanje značilnosti slovenske otroške in mladinske glasbe (http://muzikologijaff.si/gmgm/podatkovne-baze/iskalnik-notnih-znacilnosti/)

Gostitelj: LEON STEFANIJA, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta (SI)

MATEVŽ PESEK, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za računalništvo in informatiko (SI)
TINA BOHAK ADAM, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
BRANKA ROTAR PANCE,Univerza
 v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI) 
MATEJ BONIN, Univerza
 v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)

Okrogla miza bo potekala v dvorani Tria Lorenz, pogovor bo v slovenskem jeziku.
19:00
Koncert v izvedbi študentov Akademije za glasbo z deli slovenskih skladateljev.
Poglej program

 
20:00
Večerja - (Klub Kazina) – za prijavljene na obroke
miniopera2_partitura_oddaja31_0072_edited.jpg

Prijava

Prijave so zaprte
Zgodnje prijave sprejemamo do 15. oktobra 2025, prijave na simpozij so možne do 14. novembra 2025.

Informacije o plačiluUNIVERZA V LJUBLJANI, AKADEMIJA ZA GLASBO, KONGRESNI TRG 1, 1000 LJUBLJANA

IBAN: SI56 0110 0603 0706 828, UJP LJUBLJANA, SWIFT: BSLJSI2X, Banka: Banka Slovenije, Slovenska 35, 1000 Ljubljana, Referenca: 00 271125

Želim sodelovati

Udeležba za zaposlene in študente UL Akademije za glasbo je brezplačna.

Udeleženci s prispevkom morajo plačati kotizacijo v višini 210 € (če plačajo do srede, 15. oktobra 2025, se kotizacija zniža na 180 €).

Znižana cena za doktorske študente (zunaj Univerze v Ljubljani) je 150 € (če plačajo do srede, 15. oktobra 2025, se cena dodatno zniža na 120 €).

Udeleženci brez prispevka morajo plačati kotizacijo v višini 130 € (če plačajo do srede, 15. oktobra 2025, se kotizacija zniža na 100 €).

 

Kotizacija vključuje kavo s prigrizki in kosilo (v četrtek, 27. novembra in petek, 28. novembra 2025).

Vsi udeleženci s plačano registracijo so upravičeni do obrokov.

Kotizacijo lahko plačate takoj ob registraciji, vendar najkasneje do ponedeljka, 17. novembra 2025.

Naslov Obvezno
Ustanova
Želim naročiti naslednje obroke:

Odbori

Organizacijski odbor
Predsednica
KATARINA HABE, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)

Člani
TEA GORIČ, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
URŠKA KUMAR, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
MIHA NAHTIGAL, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
ŠPELA PUČKO, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
KAROLINA ŠANTL ZUPAN, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
Mednarodni znanstveni odbor
Predsednica
KATARINA HABE, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)

Člani
BLANKA BOGUNOVIĆ, Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu (SRB)
TINA BOHAK ADAM, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
MATEJ BONIN, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
PETRA BRDNIK JUHART, Univerza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta (SI)
ANA BUTKOVIĆ, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet (HR)
ANA ČORIĆ, Sveučilište u Zagrebu, Muzička akademija (HR)
SNJEŽANA DOBROTA, Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet (HR)
SIMON KLAVŽAR, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
ŠPELA LOTI KNOLL, Inštitut za glasbeno terapijo in supervizijo (SI)
KATARINA LIA KOMPAN ERZAR, Univerza v Ljubljani, Teološka fakulteta (SI)
KAJA KOROŠEC, KMH Royal College of Music (SE)
MARUŠA LAURE, Univerza v Mariboru, Pedagoška fakulteta (SI)
RICHARD PARNCUTT, Zentrum für Systematische Musikwissenschaft, Universität Graz (AT)
MARKO POKORN, Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta (SI)
ILONKA PUCIHAR, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
BRANKA ROTAR PANCE, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
ANKA SLANA OZIMIČ, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta (SI)
KATARINA ZADNIK, Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo (SI)
image002 (2).jpg
miniopera2_partitura_oddaja31_0072.jpg

Kontakt

LOKACIJA:

Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani se nahaja na Kongresnem trgu, v strogem centru Ljubljane.

NASLOV:
Kongresni trg 1, 1000 Ljubljana, SLOVENIA
Piši nam e-mail
thumbnail_foto Miran Kambič.jpg
miniopera2_partitura_oddaja31_0072.jpg
Slovenija

Pokrajino Slovenije krasijo bogati gozdovi, številni gradovi in srednjeveška mesta. V enem dnevu lahko odpotujete na morje, obiščete kakšno od številnih s soncem obsijanih gora ali se sprehajate in lenarite ob čudovitih jezerih. Vsak lahko najde košček zase, v naravi, ob obisku številnih kulturnih znamenitosti ali raziskovanju bogate zgodovine. Za tiste, ki potrebujete aktivnejše preživljanje prostega časa, pa so na voljo avanture s kajaki, kanjoing, padalstvo, smučanje, kajtanje, številne gorske kolearske poti ... Obiščite UNESCOVE znamenitosti, uživajte ob izvrstni hrani, ob kateri bodo tudi največji gurmani ostali brez besed in razveselite brbončice z izbranimi vini. Obiščite tržnice in okusite lokalne sire in druge mlečne izdelke, olive, zelenjavo in sadje naravnost z domačega vrta.

Priporočamo vam, da si pogledate posnetek ob praznovanju 30. obletnice slovenske države in začetka predsedovanja Slovenije Svetu EU, ki prikazuje slovensko državno himno z angleškimi / nemškimi / francoskimi / italijanskimi ali pa madžarskimi podnapisi.

Več: https://www.slovenia.info/en/plan-your-trip/facts-about-slovenia

Več povezav o Sloveniji:

Ljubljana

Ljubljana navdihuje umetnike z vsega sveta, ki želijo svoj umetniški potencial predstaviti v najlepšem mestu na svetu. Zelena Ljubljana je kulturno središče Evrope, križišče vseh kulturnih tokov med vzhodom in zahodom, severom in jugom.

Več o Ljubljani:

Akademija za glasbo

Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani je bila ustanovljena pred 80 leti in je edina vosokošolska glasbena ustanova v Sloveniji. Združuje preko 160 domačih in tujih profesorjev in preko 400 študentov iz Slovenije in tudi tujine. Vključena je v vse pomembnejše mednarodne univerzitetne povezave in aktivno sodeluje z glasbenimi akademijami vseh sosednjih držav. Letno pripravi preko 150 koncertnih dogodkov in je eden večjih ustvarjalcev kulturnega dogajanja v Sloveniji. Njeni različni sestavi (vse do simfoničnega orkestra) gostujejo na različnih odrih po Evropi.

Več o njej si lahko preberete v flipbooku.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
  • Twitter
  • LinkedIn

Copyright © 2024 mednarodni znanstveni simpozij

Univerza v Ljubljani, Akademija za glasbo

Izdelava spletne strani: Miha Nahtigal, Tina Bohak Adam

Fotografije: Tina Bohak Adam, Otton Zajec, Jana Jocif, Manca Kocjančič, Branka Rotar Pance, Andrej Kek, Matjaž Drevenšek, Igor Kadunc, Tit Košir, www.slovenia.info, Turizem Ljubljana, Wikipedia

bottom of page